ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ - MODNE HASŁO, ALE I PALĄCA POTRZEBA

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ - MODNE HASŁO, ALE I PALĄCA POTRZEBA

Przyznajemy, że badania społeczne – a wręcz społecznie użyteczne – to jedna z naszych specjalności. Po raz kolejny mieliśmy okazję włączyć się w proces konsultacji społecznych niezwykle ważnego dokumentu - Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Torunia i okolic.

 

Po pandemicznym lock-down’ie z prawdziwą przyjemnością wróciliśmy do realizacji badań w terenie - w listopadzie odwiedziliśmy Toruń, Aleksandrów Kujawski i Golub-Dobrzyń. Spotkaliśmy się tam z mieszkańcami, przedstawicielami administracji publicznej i organizacji pozarządowych, a także liderami opinii i ekspertami w zakresie transportu.

 

Tematyka sprawnego, dostosowanego do potrzeb użytkowników, a jednocześnie ekologicznego i ekonomicznego transportu, jest niezwykle ważna dla lokalnych społeczności. Zarówno wywiady grupowe, jak i indywidualne, obfitowały w ogrom ciekawych spostrzeżeń, propozycji usprawnień i oczekiwanych kierunków rozwoju tego jakże ważnego dla mieszkańców aspektu ich codziennego funkcjonowania.

 

Głęboko wierzymy, że wyniki naszych badań i przeprowadzonych konsultacji pomogą decydentom ograniczyć zapotrzebowanie na samochody osobowe oraz zaprojektować komunikację publiczną w taki sposób, by w pełni odpowiadała potrzebom i oczekiwaniom pasażerów, a jednocześnie była przyjazna dla środowiska.

Obróć urządzenie do pionu