KOLEJNE BADANIE DLA HEVELIANUM

KOLEJNE BADANIE DLA HEVELIANUM

Kontynuujemy współpracę z Hevelianum. W ubiegłym roku przeprowadzaliśmy badania i konsultacje społeczne nowej propozycji kulturalnej Hevelianum - zespołu poszpitalnego Bożego Ciała. Tym razem zbadaliśmy opinie mieszkańców województwa pomorskiego na temat planowanej inwestycji: budowy Planetarium w Gdańsku. Ta nowa atrakcja na mapie miasta ma umożliwić odwiedzającym podziwianie wyglądu nieba w różnych szerokościach geograficznych oraz poznanie ciekawych obiektów i zjawisk astronomicznych.

Badanie wyraźnie pokazuje, że planetarium ma szansę stać się ważną atrakcją Gdańska i całego regionu. Większość respondentów chętnie skorzystałaby z jego oferty. Szczegółowe wyniki ankiety posłużą decydentom oraz inwestorom w zaprojektowaniu obiektu tak, by w pełni odpowiadał na potrzeby mieszkańców i turystów.

 

Zdjęcie: AstroCamera 2021, Międzynarodowy Konkurs Astrofotograficzny Hevelianum, 1. miejsce w kategorii: Obiekty Głębokiego Nieba; Rolf Wahl Olsen (Nowa Zelandia), seria “The Light Echoes from Supernova 1987a”.

Obróć urządzenie do pionu